Polskie uczelnie w światowej perspektywie

Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą

Warszawa 27-28 listopada 2017

Mówcy

Krzysztof Diks

Od 2016 przewodniczący Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Profesor nauk matematycznych, matematyk i informatyk. Specjalizuje się w algorytmach i strukturach danych, obliczeniach równoległych i rozproszonych oraz w teorii grafów. Profesor zwyczajny i dyrektor Instytutu Informatyki Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Popularyzator informatyki i wychowawca wielu medalistów międzynarodowych olimpiad informatycznych.

Członek Komitetu Informatyki PAN oraz Rady do spraw Informatyzacji Edukacji. Od stycznia 2016 pełni funkcję przewodniczącego Polskiej Komisji Akredytacyjnej V kadencji (2016-2019). W poprzedniej kadencji PKA (2012-2015) był przewodniczącym Zespołu Nauk Ścisłych. Jest członkiem rady Centrum Otwartej i Multimedialnej Edukacji UW. Współautor wytycznych kształcenia informatycznego z roku 2007 oraz inicjator pierwszego internetowego konkursu programistycznego „Pogromcy Algorytmów” („Potyczki Algorytmiczne”).

Jest wychowawcą kilkudziesięciu medalistów międzynarodowych olimpiad informatycznych. Opiekun i nauczyciel mistrzów świata w programowaniu zespołowym w latach 2003 i 2007. Współorganizator Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym w Warszawie (2012). Od 1993 członek, a od 1999 przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Informatycznej.

Go to: Speakers

Patronat Honorowy

Jarosław Gowin
Wiceprezes Rady Ministrów,
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

OrganizatorzyPolska Komisja Akredytacyjna


Partner Merytoryczny

Patroni i partnerzy